FOTO | Ajo kërkoi të hiqte higjenistin nga fotoja, ndaj u trondit nga rezultati

Foto: Twitter/ James Friedman

Në rrjetet sociale shohim vazhdimisht foto të korrigjuara, filtra me të cilët njerëzit zbukurohen. Shumë përdorues të rrjeteve sociale Instagram shpesh u kërkojnë profesionistëve të fotoshopojnë fotot e tyre, duke menduar se ato do të duken më mirë.

I tillë është rasti me Instagrameren e re Sarah Voss, e cila i kërkoi dizajnerit grafik James Friedman të fshinte higjenistin në sfond nga një nga fotot e saj.

Friedman, i njohur në rrjetet sociale si “Magjistari i Photoshop-it”, fotoshopoi foton, por “rregullimi” i tij e befasoi Sarën në mënyrë të pakëndshme.

Ai e ndau rezultatin e tij në Twitter, i cili shpejt u bë një hit i madh.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës