FOTO | Koktej i së Premtes: Ju duhen vetëm tre përbërës

Koktej / Facebook
Koktej / Facebook

Është e premte dhe ne e dimë që pas punës njeriu dëshiron të relaksohet dhe t'i lejojë vetes pak relaksim. Nëse nuk ju pëlqejnë baret, vendet e koktejve apo diku tjetër, merrni tre përbërës dhe shijoni në shtëpi këtë koktej të thellë, sensual dhe të zgjuar që do t'ju gëzojë.

Emri i tij është Boom dhe është me të vërtetë një shpërthim i shijeve të thjeshta dhe të kundërta.

Ju duhet:

  • 15 ml vodka
  • 15 ml verë kumbulle
  • 15 ml kafe amerikane ose ekspres të fortë

përgatitja:

Fillimisht vendosni vodkën në një gotë të gjerë dhe më pas derdhni verën ngadalë. Me një lugë të hollë shtoni kafen në një rrjedhë të hollë dhe përzieni. Dekoroni me dy ose tre kokrra kafeje.

Lëngjet duhet të ftohen mirë paraprakisht.

Kaloni një fundjavë të këndshme!

 

Video e ditës