FOTO | Pesë gala: Qentë “shëtitën” me krijime të lezetshme në tapetin e kuq

Foto: Profimedia

Met Gala, e konsideruar si një nga ngjarjet më frymëzuese të modës të vitit, tani ka një konkurrencë serioze – Pesë gala, një ngjarje kushtuar modës së qenve.

Dizajneri Anthony Rubio organizoi mbrëmjen, e cila pa 18 qen "ecin" në tapetin e kuq në Muzeun e Qenve të Klubit Amerikan të Kennelit në Nju Jork.

“Manekinët” me katër këmbë kishin veshur veshje të frymëzuara nga ato që pamë në Met Gala dy javë më parë.

“Dua të theksoj se nuk po tallemi me Met Gala-n. Ne i bëjmë homazh dizajnit të bukur të paraqitur në Met Gala”, tha Rubio.

Anthony Rubio / Foto: Theo Wargo / Getty images / Profimedia

Biletat kushtojnë 300 dollarë, dhe të ardhurat do të shkojnë në muzeun që pret ngjarjen, raporton Euronews.

Shumica e yjeve të kësaj ngjarje ishin qen të vegjël, kështu që roli i Chris Hemsworth mori një shihtzu Jennifer Lopez - Pomeranez, Zendaya - Chihuahua, Cardi Bi – një përzierje e chihuahua dhe yorkshire terrier dhe Rita Ora - një terrier.

Tema e Met Gala-s së këtij viti, si dhe e Pet Gala-s, ishte "Kopshti i Kohës", dhe krijimet e qenit do të ekspozohen në Muzeun e Qenit gjatë gjithë qershorit.

Foto: Theo Wargo / Getty Images / Profimedia
Foto: Theo Wargo / Getty Images / Profimedia
Foto: Theo Wargo / Getty Images / Profimedia
Foto: Theo Wargo / Getty Images / Profimedia
Foto: Theo Wargo / Getty Images / Profimedia

Met Gala: Personat e famshëm e kthejnë Muzeun Metropolitan në një kopsht luksoz

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës