FOTO | Këngëtarja e akuzuar për përdhunim u shfaq në publik për herë të parë pas dy vitesh: Marilyn Manson nuk i ngjan vetes

Foto: Profimedia

Këngëtari Marilyn Manson (53) u filmua këtë javë për herë të parë në publik në gati dy vjet.

Muzikanti u kap nga paparacët teksa po dilte nga restoranti Los Angjelos ku kishte darkuar me partneren e tij prej shumë vitesh Lindsay Usich (37), dhe pa grimin që mban zakonisht, e ka pasur të vështirë ta njohësh dhe ka shtuar edhe disa kilogramë më tepër.

Foto: Profimedia

Dy vjet më parë, kur u martua me Lindsay pas tetë vitesh lidhje, Manson ndaloi së piri dhe që atëherë ka shtuar peshë. Për takimin e darkës me gruan e tij, Manson zgjodhi një kombinim në ngjyrën e tij të preferuar të zezë dhe nuk është shfaqur në publik vitin e kaluar për shkak të serisë së akuzave për sulme seksuale me të cilat u përball vitin e kaluar.

Foto: Profimedia

Ish e dashura e Manson, aktorja amerikane Evan Rachel Wood, udhëhoqi procesin gjyqësor ndaj këngëtares kontroverse. Ajo pretendon se Manson e detyroi të bënte seks gjatë xhirimit të një prej videoklipit të tij, dhe më pas nisën të dalin dëshmi të ndryshme dhe histori të tmerrshme që këngëtari dyshohet se u bëri viktimave të tij.

Foto: Profimedia

Në shkurt 2021, Wood për herë të parë doli me akuza kundër Manson, me të cilin ajo filloi të takohej në vitin 2006, kur ajo ishte 18 vjeç dhe ai 37. Çifti u takua për katër vjet, dhe Wood vite më vonë doli me akuza për abuzim seksual dhe emocional, megjithëse ajo e quajti Manson si abuzuesin e saj të dyshuar vetëm vitin e kaluar.

Marilyn Manson dhe Evan Rachel Wood/Foto: Profimedia

Manson, emri i vërtetë i të cilit është Brian Warner, akuzohet për abuzim seksual dhe fizik nga më shumë se 15 gra. Një nga viktimat, ish e dashura e tij Ashley Morgan Smithline, tregoi përvojën e saj dhe paditi Manson për sulm seksual.

FOTO | “Më tha se do të përdhunonte djalin tim”: Akuza të reja me detaje rrëqethëse ndaj Manson

Marilyn Manson iu dorëzua policisë pasi u akuzua se kishte pështyrë një kameraman dhe u la e lirë me kusht

Marilyn Manson iu dorëzua policisë pasi u akuzua se kishte pështyrë një kameraman dhe u la e lirë me kusht

Video e ditës