FOTO+VIDEO | Zyrtarisht hoteli më i mirë në botë për vitin 2023: Ndodhet në Itali, një natë kushton 1.000 euro

Foto: Printscreen / Instagram

Ka kaq shumë hotele interesante dhe të bukura në botë, saqë ne besojmë se është e vështirë të zgjedhim se cili është më i miri, por gjithsesi kemi një fitues për këtë vit.

Në faqen e internetit 50 hotelet më të mira në botë (50 hotelet më të mira në botë) u përpilua një listë me 50 më të mirat, për të cilat votuan gazetarë, hotelierë dhe udhëtarë, thuhet në të. "Timeout" (Timeout).

Këtu ka hotele nga e gjithë bota, por ka një fitues "Passalacqua", e cila ndodhet në breg të liqenit Como në Itali.

Hoteli ndodhet në Vilë e shekullit të 18-të, ka nje pamje te bukur te ketij liqeni te famshem dhe pervec luksit sjell edhe qetesi te plote, sepse ne te ka vetem njerez. 24 dhoma për mysafirë.

Ato janë të shtrira në tre ndërtesa – vila kryesore, Palazz (ish stallat) me tetë dhoma dhe Casa al Lago (Casa al Lago) me katër dhoma, të cilat ndodhen pikërisht mbi vetë liqenin.

Foto: Profimedia

Hoteli është plot me detaje ekstravagante dhe autentike, dhe siç pritej, qëndrimi atje nuk është aspak i lirë, pasi opsioni më i lirë është nga 1.215 euro e lart.

Vihet në pah një menu interesante e përbërë nga produkte vendase dhe të freskëta, si dhe një kurs për përgatitjen e akullores dhe duhet theksuar se ky hotel është hapur vetëm dy vite më parë.

Foto: Profimedia

Këtu është lista e 10 hoteleve më të mira në botë për vitin 2023:

1. “Passalacqua” (Passalacqua) – Moltrasio, Itali
2. "Rosewood" (Rosewood) - Hong Kong, Kinë
3. "Four Seasons Bangkok at Chao Phraya River" (Four Seasons Bangkok at Chao Phraya River) - Bangkok, Tajlandë
4. "The Upper House" (Dhoma e Epërme) - Hong Kong, Kinë
5. "Aman" (Aman) – Tokio, Japoni
6. “La Mamounia” (La Mamounia) – Marrakech, Marok
7. “Soneva Fushi” (Soneva Fushi) – Maldive
8. "One&Only Mandarina" (One&Only Mandarina) - Puerto Vallarta, Meksikë
9. "Four Seasons Firenze" (Four Seasons Firenze) - Firence, Itali
10. "Mandarin Oriental" (Mandarin Oriental) – Bangkok, Tajlandë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës