FOTO | Ajo gjithashtu bëri një fitim: Amber Heard shiti shtëpinë që pretendonte se nuk ishte e saj

kokë qelibar
Amber Heard / EPA-EFE/Steve Helber

Aktorja Amber Heard (36) ka shitur një shtëpi në Kalifornia Jugore në luginë Juka për 1.050.000 dollarë, zbulon portali amerikan "TMZ", sipas të dhënave pronësore Zillow.

Gjatë gjykimit u spekulua se aktorja ishte pronare e asaj shtëpie për shkak të një blerjeje të dyshimtë nëpërmjet një fondacioni anonim.

Shtëpia u ble në vitin 2019 përmes një fondacioni anonim që dyshohet se ishte i lidhur me Amber, dhe më pas u shit fshehurazi për pak më shumë se 570.000 dollarë.


Mediat e huaja pohojnë se kanë kontaktuar me pronarin e ri të vilës, i cili pretendon se e ka blerë shtëpinë përmes agjentëve që punonin për Amberin, por se nuk ka negociuar asnjëherë asgjë me të.

Amber mori pothuajse dyfishin e asaj që pagoi për shtëpinë tre vjet më parë, duke fituar rreth 476.663 dollarë. Aktorja e bleu shtëpinë para pandemisë dhe që atëherë vlera e pasurive të paluajtshme është rritur më së shumti.

kokë qelibar
Foto: EPA-EFE/Steve Helber

Aktorja u gjend në një situatë të pafavorshme financiare pas vendimit për shpifje prej 15 milionë dollarësh, pra 10 milionë dollarësh në favor të Johnny Depp (59), nga e cila po tenton të arratiset me apel. Avokatët e saj thanë se ajo nuk kishte mundësi të paguante vendimin.

Saga vazhdon: Amber Heard do të bëjë një ankesë, nuk dëshiron t'i paguajë Depp 10 milionë dollarë

Një gjykatë në Virxhinia ka refuzuar kërkesën e Amber Heard për një gjykim të ri

Amber Heard në telashe të reja: Kompania e sigurimeve refuzon të paguajë shpenzimet e saj gjyqësore

Video e ditës