FOTO | "Dressed to Kill": Fotot e para të Lady Gaga si Harley Quinn në "Joker"

Foto: Printscreen / Instagram

Pas spekulimeve të shumta, tashmë është zyrtare – këngëtarja Lady Gaga interpreton karakterin e Harley Quinn në vazhdimin e dytë të filmit Shakaxhi, dhe u shfaqën edhe fotot e para nga xhirimet. Fotot zbulojnë kostumin dhe grimin dhe tregojnë skenën përpara hyrjes së ndërtesës së qeverisë, teksa protestuesit mbajnë në duar tabela ku shkruhej "Lironi Xhokerin", "Drejtësia për Xhokerin", "Joker Marto Me Me" dhe "Jo". Drejtësi, pa faj". , pa shaka." Disa paruke shumëngjyrëshe dhe maska ​​kllounësh mund të shihen mes turmës.


Palltoja e kuqe intensive, bluza me stampa diamanti, grimi i kllounit dhe mesazhet romantike mes protestuesve sigurisht që tregojnë një gjë – kostumi i Lady Gaga në "Joker: Folie à Deux" tregon ndjeshmërinë e pamjes origjinale të Harley Quinn (nga komiket) dhe estetika mjaft e mprehtë e pjesës së parë të filmit.


Ajo është përgjegjëse për kostumet Ariana Phillips, një kostumografi që u nominua tre herë për një Oscar në kategorinë e kostumografes më të mirë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Haus of Gaga (@_gaga_haus_)


"Shaka: Folie à Deux" është vazhdimi i shumëpritur i thrillerit psikologjik me regji të Todd Phillips. Së bashku me të, Scott Silver - skenarist i filmit "8 Mile" dhe "The Fighter" punoi në skenarin e filmit.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @cinefilia.mx


Para personazhit të Harley Quinn në "Joker 2", Lady Gaga luajti në filmat "A Star Is Born" dhe "House of Gucci".

VIDEO | Lady Gaga “faqe më faqe” me Joaquin Phoenix në “Joker 2”: Këngëtarja konfirmoi thashethemet

Pas shuplakës së Will Smith, Akademia po prezanton një "ekip krize" për Oskarët e këtij viti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës