Foto: Një stuhi në Kavadar shkuli shtylla dhe pemë

Foto: KTV

Një erë e fortë ka goditur sot Kavadareçkon, duke shkulur shtyllat dhe disa pemë, njoftoi sonte pushteti lokal i Kavadareçkos.

“Intervenimi i zjarrfikësve nga Njësia Territoriale e Zjarrfikjes Kavadar, shërbimet e “Kryetari im” dhe Ndërmarrja Publike “Komunaleci” ka qenë e shpejtë. Ekipet e tyre ndërhynë në vendet ku ishte e nevojshme. Në fakt, ka pasur probleme me shtyllat e rrëzuara, shumica e të cilave janë pronë e EVN-së dhe “Telekomit dhe pemëve të shkulura përgjatë rrugës, të shkaktuara nga era e fortë në territorin e Kavadarit”, njofton Komuna.

Nga aty u bënë apel banorëve të Kavadarit, nëse kanë nevojë për ndërhyrje, të telefonojnë falas në numrat e telefonit 13 300 dhe 193, për të marrë mbështetje në tejkalimin e problemit të mundshëm.

Dhe kryetari i komunës së Kavadarcit Mitko Jancev profili në Facebook ka bërë të ditur për stuhinë duke publikuar disa foto.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës