FOTO | “E panjohshme”: Monica Bellucci u bë bjonde

të bardhët monica
Monica Bellucci / Foto: Printscreen / Instagram

Monica Bellucci zbukuroi kopertinën e revistës franceze "Madame Figaro" dhe transformimi i saj për qëllimet e xhirimeve të editorialit tërhoqi vëmendje të konsiderueshme, sepse aktorja zëvendësoi flokët e errët të dallueshëm me blu.

Fotot janë frymëzuar nga filmi kult “La dolce Vita”, dhe Bellucci duhet të kujtojë legjendarin. Anita Ekberg i cili luajti Sylvia në film.

Për të arritur këtë efekt, floktari John Nolet krijoi një parukë të veçantë blu për nevojat e fotosesionit. Gjithashtu u zbulua se ai kaloi një muaj për të.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Thiemo Sander (@thiemosander)

Monika ka pozuar me fustane prej byrynxhyk të bardhë, dantella dhe kadife të zezë dhe për t'u dukur më shumë si Ekberg, ka veshur lente blu.

Edhe pse transformimi habiti shumë, Monica si bjonde nuk është një fenomen krejtësisht i ri. Ajo së fundmi ka luajtur në “The Man Who Sold His Sking”, dhe ka mbajtur një parukë blu në serialin “Ten Percent”.

Gjithsesi, unë e dua transformimin, kjo është puna ime”, tha ajo për revistën.

 


Bellucci foli edhe për moshën e saj, por edhe për aktoren që u përpoq ta mishëronte për nevojat e fotosesionit.

“Vitet më hapën derën, më lejuan të merrja role të reja, më të larmishme. “Në kohën e Anitës, thjesht nuk do të kisha pasur mundësi të punoja”, tha ajo.

Video e ditës