FOTO | Ai nuk harron se nga vjen: Elmas viziton stërvitjen e FC Rabotniçki

Foto: FC Rabotnicki

Reprezentuesi i Maqedonisë, Elif Elmas sot është anëtar i Napolit italian, me të cilin me siguri po hedh hapa drejt fitimit të Scudetto-s, të cilën ky klub e ka pritur që në kohën e Maradonës, por “diamanti” është gjithmonë modest dhe nuk harron se nga vjen. Lëvizja e tij e fundit është dëshmi e kësaj.

Gjegjësisht, Elmas e shfrytëzoi kohën e lirë pas detyrave të kombëtares dhe paraqitjeve kundër Maltës dhe Ishujve Faroe për të vizituar FC Rabotniçkin, ku hodhi hapat e parë në futboll. Rabotniçki ishte klubi i parë i Elmas ku ai u pa nga Fenerbahce, më pas Napoli e bleu atë nga gjigantët turq për 16 milionë euro në 2019.

Foto: FC Rabotnicki

Elmas nënshkruan kontratë të re me pagë më të lartë?

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës