FOTO | Të famshmit tanë i dhanë lamtumirën Akiut: Karolina, Xhambazov, Vesna Petrusevska me postime emocionuese…

Foto: Instagram / Ekrani i printimeve

Lajmi për vdekjen e këngëtarit legjendar Aki Rahimovski, frontmenit të grupit kult "Parni Valjak" gjeti rajon. Rahimovskit i japin lamtumirën e fundit personazhe të shumtë të famshëm dhe publikë, fansa të këngëtares dhe qytetarë nga e gjithë bota.

Mes tyre edhe personazhet tanë të famshëm, të cilët i dhanë lamtumirën e fundit të vetmes me njoftime emocionuese Aki.

Aktori dhe showmeni Igor Dzambazov ka postuar një foto të këngëtares Aki Rahimovski, pos kësaj, në njoftim ai i thotë lamtumirë.

“Kam lindur me Akin, do të vdes me Akin”, ka shkruar ai Dzambazov.

Këngëtarja e estradës Karolina Gocheva ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një video nga performanca e përbashkët me Akin ku tregon vendin Umag dhe vitin 2008, ndaj me një postim emocionues i ka dhënë lamtumirën muzikantit:

“Shkoni dhe ngrihuni, pa frikë… gjithçka që ju nevojitet është dashuri… për Aki"i cili nuk u ndal kurrë dhe nuk u frikësua nga asgjë."

Caroline më parë ka postuar një foto të një historie në Instagram, në të cilën duke buzëqeshur duke pozuar me Aki, me përkushtim: “U prehsh në paqe e dashur Aki…”

Aktorja Vesna Petrusevska ka postuar një video në llogarinë e tij në Instagram në të cilën Tose Proeski и Aki Rahimovski performojnë hitin “Vjeshtë në mua”, dhe i thonë lamtumirë legjendës së muzikës.

“Atë ditë ata ishin bashkë në “Vrteleshka”, ndaj shkuan në melodinë e Bubamarës. Mollëkuqe e artë e popullaritetit. Sa personazh i mrekullueshëm ishte Aki, krenar për fëmijërinë e tij në lagjet e Shkupit. Lëreni rrugën tuaj të jetë e ndritshme. Dërgojini atij përshëndetjet e mia dhe thuajini 'Përshëndetje' atij Tose”, ka shkruar Pranverë.

Video e ditës