FOTO | Ish e dashura më e bukur e Princit Harry flet për lidhjen e tyre: Më vjen mirë që zgjati pak

Foto: Instagram

Para se të martohej me Megan Markle, Princi Harry ishte vazhdimisht në një lidhje me vajza të bukura. E ndërsa disa kanë shpresuar gjithmonë të zbusin princin, i cili, siç e pranoi ai vetë, bënte një jetë të shthurur para Meganit, kishte nga ata që u gëzuan që nuk ishin më pjesë e asaj historie.

Një prej tyre është edhe ish-modelja Florence St. Kjo e re konsiderohet nga shumë njerëz si ish e dashura më e bukur e Princit Harry dhe së fundmi ajo foli për herë të parë për marrëdhënien e saj me të. Harry dhe Florence ishin bashkë në vitin 2011, por problemi më i madh në këtë drejtim ishte vëmendja e mediave. Sipas Florence, privatësia e saj u ndërpre papritur kur ajo filloi të takohej me princin.

Florence St. Modelja, e cila u takua shkurtimisht me Dukën e Sussex në vitin 2011, kujtoi lidhjen e tyre të shkurtër në numrin e fundit të revistës. “Stella” e “Telegrafit”. St.

"Të gjithë miqtë e mi nga shkolla u morën në pyetje dhe babai im u "kampua" nga gazetarët në derën e përparme," tha Florence.

Florence, e cila u martua me multimilionerin Henry St. George në 2014, tha:

"Unë heq kapelen time për ata njerëz që mund të përballojnë një mënyrë jetese të tillë, por e dija që nuk mund ta bëja atë."
Ajo shtoi se edhe pse atëherë ishte e trishtuar që e ndërpreu lidhjen me princin, sot është mirënjohëse për këtë.

Foto: Profimedia

Bukuroshja Florence para Harrit dy vite më parë ishte në një lidhje me pilotin e njohur të Formula 1, Jenson Button, ndaj vëmendja mediatike nuk ishte e panjohur për të, por i shkaktonte gjithmonë ankth. Për këtë arsye ajo iu drejtua qeramikës, sepse ajo ia qetësoi ankthin, por edhe luftën kundër depresionit pas lindjes në të cilin ra pas lindjes së fëmijës së dytë.

Florence tha se ajo mbeti në marrëdhënie të mira me Princin Harry, por ai më vonë iu desh të ndërpresë lidhjet me të gjitha ish-të dashurat e tij pasi u takua me Meganin.

Florence tani është nënë e dy fëmijëve - një vajzë pesëvjeçare Iris dhe një djali trevjeçar Jimmy.

Video e ditës