FOTO | Çështja më provokuese ndonjëherë: Ish-kryeministri i Finlandës ka publikuar një foto me bikini

Foto: Instagram/Sana Marin

Ish-kryeministri i Finlandës, Sana Marin shkaktoi reagime të shumta në mediat finlandeze për shkak të një prej fotove të fundit që ka postuar në Instagram.

Politikani, i cili kohët e fundit ka punuar si konsulent në Institutin Tony Blair, ka postuar një seri fotosh me mbishkrimin: “Foto të rastësishme nga udhëtimet e fundit”.

Foto: Instagram/Sana Marin
Foto: Instagram/Sana Marin
Foto: Instagram/Sana Marin
Foto: Instagram/Sana Marin

Në njërën prej tyre ajo pozon me bikini.

“Sana publikoi foto nga një udhëtim – me bikini në plazh”, “Ish-kryeministri publikoi një foto të guximshme”, “Marin publikoi një foto me bikini – wow, çfarë bukuroshe nga plazhi”, janë vetëm disa nga titujt që u shfaqën në media për shkak të kësaj fotoje.

Foto: Instagram/Sana Marin

Kujtojmë se në fillim të shtatorit, Sana Marin dha dorëheqjen nga posti i kryetares së Partisë Socialdemokrate, me shpresën për të larguar vëmendjen nga jeta e saj private, pas katër viteve të turbullta në krye të partisë.

Në vitin 2014, 34-vjeçarja Marin u bë kryeministrja më e re femër në botë, duke tërhequr vëmendjen globale dhe duke ndihmuar në rritjen e imazhit të Finlandës.

Ajo është shfaqur në kopertinat e revistave Vogue dhe Time, ka një milion ndjekës në Instagram dhe konsiderohet një udhëheqëse progresive nga fansat në mbarë botën.

Edhe Sana Marin dha dorëheqjen nga posti i kryetares së partisë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës