FOTO | Loafers 1000 dollarë të Jelena Gjokovic: Stiluar në mënyrë perfekte për Wimbledon

rishtar jelena ковиokovi gatuar
Foto: Instagram

Jelena ковиokovi. këto ditë ai po qëndron në Londër ku po zhvillohet Grand Slam-i prestigjioz “Wimbledon”. Se a do të arrijë Novak të mbrojë titullin, mbetet për t'u parë, por e sigurt është se bashkëshortja e tij është një konkurrente serioze e zonjave të famshme që shohim në llozhat VIP, sidomos kur bëhet fjalë për modën.


Zgjedhja e modës e Jelenës në shikim të parë mund të jetë një kombinim i thjeshtë por mbresëlënës i modës, me të cilin ajo ka gëzuar ndjekësit e saj në “Instagram”. Zgjedhja e modës e zonjës Djokovic janë pantallonat e ngushta të bardha dhe një bluzë e së njëjtës ngjyrë me një xhaketë të kuqe dhe mokasina të markës Loro Piana, të cilat kushtojnë rreth një mijë dollarë. Praktike, elegante, diskrete, në përputhje me turneun.


Por ajo që na ra në sy, përveç këpucëve dhe çantës, ishte modeli i flokëve të Jelenës, i cili ishte ndryshe nga zakonisht. Kaçurrela të vogla që plotësonin në mënyrë perfekte pamjen e saj elegante sportive, si dhe një model flokësh të shkëlqyer për ditët e gjata të nxehta. Mes komenteve dhe lavdërimeve të shumta për pamjen, ra në sy komplimenti Lily Becker, ish-bashkëshortja e tenistit të famshëm gjerman dhe mike e Novak Boris Becker-it: "Kurlat ju rrinë mirë mami!"

Video e ditës