FOTO | “Jam shumë mirënjohëse që jam gjallë”: Alicia Keys shpëtoi nga bota e drogës dhe prostitucionit për “një fije floku”

puthje alisha
Alicia Keys / Foto: Printscreen / Instagram

Alicia Keys festoi ditëlindjen e saj të 41-të dhe në përshkrimin e fotove që ka postuar në profilin e saj në Instagram ka gëzuar fansat e saj.

"Kjo është ditëlindja ime! Jam shumë mirënjohës që jam gjallë! I jam mirënjohës të gjithëve që më befasuan mbrëmë me një surprizë mjeshtërore. Më bëtë shumë të lumtur! Ju dërgoj dashuri të madhe për çdo urim për ditëlindje, lutje dhe gjithë energjinë e bukur që më keni dërguar deri tani! Unë ndjej gjithçka! Dje gjatë gjithë ditës nuk e kisha idenë se çfarë po ndodhte apo çfarë do të vinte. Tani vërtet nuk e di se çfarë të pres! E di një gjë, festoj çdo sekondë sepse jeta është shumë e çmuar për të humbur kohë! Të adhuroj!”, ka shkruar diva e muzikës në përshkrimin e fotove.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Alicia Keys (@aliciakeys)

Albumi i shtatë në studio në karrierën e saj u publikua pak ditë më parë. Edhe pse ka fituar 15 çmime Grammy në karrierën e saj të suksesshme dhe është një nënë krenare e dy fëmijëve që ka shitur 35 milionë albume dhe 30 milionë këngë deri më tani, ky mesazh ditëlindjeje u kujtoi shumë njerëzve jetën e vështirë të Alicias.

“Unë jam personi që nuk duhet të kisha dështuar. Duhej të përfundoja si prostitutë, nënë 16-vjeçare ose e varur nga droga. “Unë jam ajo që duhet të kisha qenë në vendin e gabuar në kohën e gabuar”, tha ajo në një intervistë të fundit, duke iu referuar gjendjes së vështirë të afrikano-amerikanëve në shoqërinë amerikane, veçanërisht grave.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Alicia Keys (@aliciakeys)

E vetmja Alicia pranoi se karriera e saj muzikore e shpëtoi nga bota djallëzore e drogës, prostitucionit dhe jetës së keqe. Ajo u rrit në shtëpinë famëkeqe Hell's Kitchen të Nju Jorkut, e cila në atë kohë ishte e njohur për biznesin e saj të prostitucionit. Keys pretendon se ka qenë dëshmitare e historive të trishta njerëzore që kur ishte fëmijë.

Ajo arriti në skenën muzikore në vitin 2001 me këngën "Fallin", i cili fitoi top listat botërore, por Alicia thotë se nuk e ka harruar kurrë nga vjen.

Video e ditës