FOTO: Përfaqësuesi i të rinjve Jovan Manev është lojtar i ri i Adana Demirspor

Jovan Manev do të luajë për klubin turk Adana Demirspor/Foto: instagram.com/manev.jovan/

Jovan Manev, përfaqësuesi i të rinjve të Maqedonisë nga sezoni i ardhshëm do të mbrojë ngjyrat e Klubi turk Adana Demirspor.

Manev deri më tani ka luajtur për ekipin e ligës së parë të Shtipit në vendin tonë. Bregalnica.

Adana Demirspor luan në Superligën më të fortë turke, sezonin e kaluar fitoi vendin e nëntë.

Manev është 21 vjeç, i lindur në Koçan, luan në pozitën e qendërmbrojtësit. Para se të vishte fanellën e Bregalnicës, ai ishte pjesë e ekipit të Osogovës.

Në sezonin e kaluar në Ligën e Parë të Maqedonisë ka zhvilluar 30 paraqitje në të cilat ka shënuar dy gola dhe një asistim.

Video e ditës