FOTO: Përfaqësuesi maqedonas Bojan Miovski në skuadrën e xhiros në Premier League skoceze

Foto: instagram.com/aberdeenfc

Rezultatet e Абердин ky sezon në kampionatin më të fortë skocez të futbollit nuk është më i miri për ne, por nga ana tjetër është i kënaqshëm Bojan Miovski tregon lojëra të shkëlqyera dhe shënon shumë gola.

Sulmuesi i Kombëtares A të Maqedonisë është në vendin e tretë në listën e golashënuesve më të mirë Premier League skoceze me 14 gola, vetëm Kyogo Furuhashi (Celtic, 19 gola) dhe Laurence Shankland (Zemra e Midlothian, 17 gola) janë më efektivë se ai.

Pas tri humbjeve radhazi, lojtari ynë e riktheu Aberdinin në rrugët e fitoreve, ishte dy golashënues në triumfin ndaj Motherwell (3:1).

Miovski mori një mirënjohje të re dhe u gjend në ekipin e raundit në kampionatin e Skocisë, në të cilin është edhe një lojtar tjetër i Aberdinit, qendërmbrojtësi Matty Pollock.

Aberdeen është në vendin e shtatë me 32 pikë dhe në turin e radhës më 18 shkurt do të presë kryesuesin. Kelt i cili ka 70 pikë, nëntë më shumë se Rangers i vendit të dytë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës