FOTO | Madonna festoi ditëlindjen e saj të 64-të në Siçili: duke puthur vajza dhe një tas me marijuanë

Foto: Instagram

Ikona e famshme e popit Madonna dje mbushi 64 vjeç. Ndonëse ende nuk ndalet së shokuar me stilin e jetës dhe sjelljen e saj, ajo ka përgatitur një surprizë edhe për këtë ditë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna (@madonna)


Madonna Luisa Veronica Ciccone ka lindur më 16 gusht 1958. Në vitin 1982, bota pati mundësinë të dëgjonte Madonën për herë të parë. Por askush nuk e dinte se si dukej ajo, sepse fotoja e saj nuk ishte vendosur në single për të tërhequr audiencën me ngjyrë. Pas "Të gjithë", singulli i dytë ishte "Djegia". U nënshkrua një kontratë me shtëpinë botuese Warner Brothers dhe Madonna-s iu dha leja për të regjistruar të gjithë albumin.

Shitjet e Madonna-s u rritën mirë dhe ajo pati sukses në listën e beqarëve Billboard. Albumi ka shitur 8 milionë kopje në mbarë botën, dhe kënga "Yll me fat" kishte pozitën më të lartë në tabelë – vendin e 4-të. Kopertina kishte një Madonna bjonde me zinxhirë të ndryshëm rreth qafës dhe krahëve. Në brendësi ishte kërthiza e saj e cila më vonë u bë marka e saj tregtare.

Kështu e nisi ajo, pjesën tjetër e dimë të gjithë dhe sot është një nga ikonat më të famshme të estradës në botë dhe ka vendosur të shpenzojë një shumë të mirë për ditëlindjen e saj. Sipas burimeve të raportuara nga mediat e huaja, këngëtarja vendosi të shpenzojë mijëra dollarë vetëm për fluturimin e më të dashurve të saj, nuk është penduar për atë që po flet dhe vendin ku vendosi të pushojë larg syrit të publikut - Palazzo CastelluccioSicili, Italia.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna (@madonna)


Gjegjësisht, ajo tashmë ishte me fëmijët në këtë vend, me rastin e një festë tjetër ditëlindjeje. Natyrisht, gruaja magjepsëse ka dashur të vazhdojë festën e saj, ndaj disa detaje kanë dalë nga burime të paidentifikuara.

“Pallati nuk është aspak spektakolar. Mund të imagjinoj vetëm dhjetëra mijëra dollarë të shpenzuar në një natë. Por kur vleni 700 milionë funte, paratë nuk janë problem”.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna (@madonna)

Burimi tha gjithashtu se ajo kishte planifikuar të darkonte dhe një dolli nën qiellin blu, por ajo që nuk është plotësisht e qartë është nëse ajo tani ka organizuar një festë të përbashkët me djalin e saj. Rocco, ditëlindja e të cilit ishte tashmë më 11 gusht.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna (@madonna)


Në regjistrime, Madonna dhe fëmijët e saj - përfshirë ata Rock, David Banda, Mercy, Stella и Estera – u ul në një tavolinë të dekoruar bukur në kopsht duke dëgjuar një grup live. Madonna publikoi gjithashtu një video të Instagram, e cila tregon se si fillon festa glam, ajo u ul në një limuzine dhe u puth në gojë me miqtë e saj. Përveç kësaj, ajo Snapchat Ai ka shpërndarë edhe një foto me një pjatë të mbushur me marihuanë, duke mbajtur një cigare në gojë...

Foto: Instagram

FOTO | “Duket më mirë se unë”: Madonna dhe djali i saj të veshur me të njëjtin fustan

Madonna drejton filmin e saj biografik: Më duhej t'i merrja gjërat në duart e mia

Ish-burri i Britney Spears përpiqet t'i prishë dasmën: Policia e arreston

Video e ditës