FOTO | Njerëzit votuan: Ky është tipi më i pashëm në planet!

Foto: Profimedia / EPA

Cilët janë meshkujt më tërheqës në planet? Kjo ka qenë pikërisht tema e një sondazhi të fundit në rrjetin social Reddit, dhe përdoruesit mund të zgjidhnin këdo që u pëlqente, personazhe të famshëm të të gjitha moshave, por edhe personazhe të trilluar nga filma, seriale apo libra.

Sipas rezultateve të sondazhit, filmi Superman dhe ylli i serialit hit në Netflix - "The Witcher", aktori Henry Cavill. Vendin e dytë e zë personazhi imagjinar - Aragorn nga trilogjia e filmit "The Lord of the Rings", i cili interpreton Vigo Mortensen.

Foto: Profimedia

Në vend të tretë është ylli i serialit “Luther”, aktori Idris Elba, i cili prej disa kohësh cilësohet si favoriti për të marrë rolin e spiunit më të famshëm në botë. Xhejms Bond. Në vendin e katërt është aktori Paul Rudd, i cili u shpall njeriu më i dëshirueshëm në botë nga revista "People" dhe aktori papritur doli në vendin e pestë. Danny Devito.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Idris Elba (@idriselba)

Lista e top 20 përfshin gjithashtu Pier Brosnan, Keanu Reeves, Chris Hemsforth, Jason Momoa, Marlon Brando, Ryan Reynolds, Chris Evans, Harrison Ford, Hugh Jackman...

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Paul Rudd (@paulrudd_)


Henry Cavill është më i njohur për publikun për rolin e mbinjeri и Geralt i Rivias në serialin “The Witcher”, dhe aktori është edhe në listën e kandidatëve potencialë për James Bond-in e radhës, së bashku me Idris Elba, Tom Hardy и Reggae – Jean Page.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Jason Momoa (@prideofgypsies)


E preferuara e femrave gjendet shpesh në shumë lista të meshkujve më të pashëm. Kështu, Cavill ishte në mesin e 50 meshkujve britanikë të veshur më mirë sipas revistës JQ dhe britanikja “Glamour” e shpalli atë “mashkulli më seksi në botë”. Revista Empire e vendosi atë në vendin e tretë në listën e 100 yjeve më seksi të filmit të vitit 2013.

Foto: Profimedia

Cavill ka një histori të lidhjeve me shumë bukuroshe, por asnjëra prej tyre nuk arriti ta magjepste aq sa të qetësohej me të. Në vitin 2018, ai u nda me marifeten Lucy Cork, dhe disa javë më parë ai ishte në një lidhje me kolegen e tij Kylie Cuoco.

Ai gjithashtu u argëtua me Tara King, Marissa Gonazles и Gina Carano, dhe ishte fejuar me një kalorës profesionist Ellen Whittaker, por ata e ndërprenë fejesën në vitin 2011.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Henry Cavill (@henrycavill)

Video e ditës