FOTO | Mbretëresha Elizabeth ua merr telefonin vetëm këtyre dy personave dhe as djemtë e saj nuk mund ta marrin

Foto: Profimedia

Mbretëresha e Britanisë Elizabeth II thërret vetëm dy persona në Kompani.

“Me sa duket mbretëresha ka vetëm dy persona me të cilët flet më së shumti në telefon dhe mesa duket ka edhe një celular që thuhet se është Samsung i pajisur me enkriptim anti-haker nga MI6, që askush të mos i hakojë telefonin e saj. . ", zbuloi eksperti mbretëror Jonathan Sasserotti për podcast-in Mbretërore SHBA.

Foto: Profimedia

“Dy personat me të cilët kontakton më shumë janë vajza e saj, Princesha Anne, dhe menaxheri i saj i kuajve, John Warren. Kjo do të thotë se ata mund të arrijnë mbretëreshën nga kudo në botë. “Nëse e thërrasin, ajo do të përgjigjet”, shtoi Jonathan.

Gjithashtu përflitet se mbretëresha ka një llogari sekrete në Facebook.

– Ka pasur pretendime se Elizabeta II ka një llogari në Facebook, por nuk mund ta besoj, sepse ajo është 95 vjeç. “Ndonjëherë nuk mësohem me teknologjinë e re, por duket se mban ritmin me kohën”, tha Sasserotti.

Firma është një emër jozyrtar për familjen mbretërore britanike dhe institucionet përkatëse, duke përfshirë oborrin mbretëror, stafin dhe anëtarët e monarkisë që drejtojnë monarkinë.

Kujtojmë, Megan Markle dhe Princi Harry nuk do të festojnë Krishtlindjet me familjen mbretërore, megjithëse mbretëresha Elizabeth II i ftoi në drekën tradicionale familjare, e cila zakonisht mbahet në Pallatin Buckingham, por këtë vit do të mbahet në Kështjellën Windsor, ku mbretëresha prehet. herën e fundit.

 

Video e ditës