FOTO: Kovaçevski mbërriti në Beograd, me Vuçiqin dhe Brnabiqin, bënë një shëtitje përgjatë Savës

Foto: Dimitar Kovacevski / Facebook

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte ka publikuar në Facebook fotot e para nga vizita e tij në Serbi.

Ai ka mbërritur në Beograd pasdite dhe në fotot shihet duke ecur me presidentin serb Vuçiq dhe kryeministren Brnabiq në kalatën e lumit Sava.

Foto: Dimitar Kovacevski / Facebook

“Më vjen mirë që sonte jam mysafire e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe kryeministres Ana Brnabiq. E filloj vizitën time me një shëtitje të këndshme së bashku nëpër shëtitoren e bukur përgjatë Savës në Beograd. Ne ndamë mendime për miqësinë e fortë, bashkëpunimin, partneritetin mes dy vendeve tona, si dhe vizionin për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor”, tha Kovaçevski.

Foto: Dimitar Kovacevski / Facebook

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës