FOTO | Kolinda ka postuar një foto prekëse me Macron: “Mill Emanuel, më fal që nuk të shoh…”

Foto: Profimedia

Ish-presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç i është drejtuar presidentit francez Emmanuel Macron në llogarinë e tij në Twitter.

Macron mbërriti në Zagreb të mërkurën në mbrëmje për një vizitë zyrtare dy-ditore në Kroaci.

Kolinda ka postuar një foto të tyre së bashku dhe i ka dërguar një mesazh emocionues Macronit.

Kolinda shkroi dedikimin e Macron në frëngjisht, e quajti atë "të ëmbël" në postim dhe firmosi veten si shoqja e tij Kolinda. Supozohet se fotografia është bërë në samitin e NATO-s në Bruksel në vitin 2018.

“Mirë se erdhe në Kroaci, i dashur Emanuel Macron! Mirë se vini! Më vjen keq që nuk mund t'ju shoh sepse nuk jam në Kroaci. Ju uroj një vizitë të këndshme dhe të frytshme. Ju uroj ju dhe popullit të mrekullueshëm të Francës gjithë të mirat! Shoqja jote Kolinda”, ka shkruar ish-presidentja kroate.

Mediat kroate shkruajnë se Kolinda dhe Macron njihen prej kohësh, së bashku kanë ndjekur ndeshjen Kroaci-Francë në vitin 2018 tre vite më parë, kur u zhvillua Botërori në Rusi. Në atë ndeshje finale, Franca mundi Kroacinë 4-2 për të fituar titullin botëror të futbollit. Më pas së bashku në shi kanë uruar kampionët dhe nënkampionët pas ndeshjes.

Foto: Profimedia
Video e ditës