FOTO | Kolinda Grabar me një fanellë 1800 euro në tribunat në Katar

Foto: Printscreen - Instagram

Ish presidenti kroat Kolinda Grabar – Kitaroviç ndeshjen e djeshme mes Brazilit dhe Zvicrës e ka ndjekur nga tribuna. Grabar këto ditë po tërheq vëmendjen e kritikëve të modës dhe adhuruesve të modës falë stilimeve të saj.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Gloria.hr (@ gloria.hr)


Grabari teksa brohoriste nga tribuna për bashkatdhetarët e saj ishte veshur me një kostum popullor të modifikuar dhe gjatë ndeshjes së djeshme ish-presidenti ishte stiluar me një këmishë rreth 1800 euro. Këmisha është e markës së famshme Louis Vuitton, me firmën e stilistit amerikan të sapo ndjerë, Virgil Abloh.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Direktno.hr (@direktno.hr)


Në rrjetet sociale, Grabar ka shpjeguar pse vendosi të shfaqej me këtë fanellë në ndeshje.

“Në kujtim të stilistit legjendar Virgil Abloh, një dashnor i madh i Kroacisë dhe “zjarrfikësve”, i cili vdiq pikërisht në këtë ditë (28.11.2022 nëntor XNUMX) një vit më parë. Unë kisha veshur këmishën e tij. E falënderoj për këtë dhuratë të bukur”- ka shkruar ajo.

Drejtori artistik i “Louis Vuitton”, themeluesi dhe CEO i shtëpisë së modës “Off-White”, Virgil Abloh humbi betejën me kancerin vitin e kaluar në moshën 41-vjeçare.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @virgilabloh


Ablo themeloi shtëpinë e modës për veshjet kryesore të rrugës "Off-White" në vitin 2013. Në vitin 2018, Louis Vuitton e punësoi atë si drejtor artistik të linjës "ready-to-wear" për veshjet e meshkujve, duke u bërë kështu drejtori i parë artistik me ngjyra i markës.

Ablo la pas gruan e tij Shannon, dy fëmijët e tyre Lowe dhe Grey, motrën e tij Edwina dhe prindërit Ni dhe Eunice.

Vdes Virgil Ablo, drejtori artistik i Louis Vuitton dhe themeluesi i Off-White

Video e ditës