FOTO | Kush është e veja kontroverse e Botërorit, që joshi trajnerin e famshëm?

Foto: Instagram

Krahas Botërorit në futboll, këto ditë po flitet edhe për Botërorin kryetrajneri i ekipit kombëtar të futbollit të Arabisë Saudite i cili arriti të mposhtë Argjentinën në ndeshjen e parë. Bëhet fjalë për Herve Renard (54), që lidhet me Vivian Dieu, e veja e trajnerit senegalez Bruno Metsu, i cili vdiq nga kanceri në vitin 2013.

Renard dhe Dieu, të cilët të dy kishin tre fëmijë kur u takuan, u dashuruan pas vdekjes së Metsu dhe çifti thuhet se po planifikojnë një martesë.


Vivian, e cila vjen nga Senegali, u takua me bashkëshortin e saj të parë në Itali dhe interesant është se me zhvillimin e marrëdhënies së tyre, ai u konvertua në Islam.

Ajo kishte tre fëmijë me burrin e saj të parë Enzo, Noah dhe Maeva, dhe është gjithashtu njerka e të katërtit, Remy, nga lidhja e mëparshme e Brunos. Pas vdekjes së Metsu, ajo deklaroi "se mund të thotë me krenari se kaloi një dekadë të mrekullueshme pranë tij". Renard gjithashtu ka tre fëmijë - Candace, Kevin dhe Audrey.

Candice, 25, është shumë e famshme në Francë, është shfaqur në shfaqje të shumta televizive realiste dhe është ekspozuar ndaj një sulmi të egër, ndërsa babai i saj ishte menaxher i Marokut. Gjegjësisht, ajo është sulmuar pas ndeshjes, gjatë së cilës nga tribuna i janë hedhur gjëra të ndryshme, gjë që ka bërë të qajë babanë e saj.


Ne anen tjeter, Renard është me origjinë nga Franca dhe siç tha dikur, ai kurrë nuk e konsideroi veten një lojtar veçanërisht të talentuar dhe karriera e tij u ndërpre pas një dëmtimi në gju në 1998.

Ai kurrë nuk e kishte ëndërruar që në fakt do t'i sillte sukses shumë më të mirë se kurrë, dhe pas stërvitjes ai u bë më shumë se një menaxher i suksesshëm.


Si çdo atlet, Renard ka ritualin e tij të vogël. Përkatësisht, ai njihet në publik për një besim të pazakontë, në fjalë veshur me një këmishë të bardhë me fat kur luhen ndeshje të rëndësishme.

Herve Renard: Punoi si pastrues, ai është “truri” pas suksesit historik të Arabisë Saudite

Video e ditës