FOTO | Cili është hapi i tij i radhës? Baby Lasagna zbuloi se çfarë po bën pas Eurovizionit

Lazanja për bebe / Foto: Printscreen/Youtube

Lazanja për bebe fitoi vendin e dytë në Eurovision, ku performoi me këngën "Rim Tim Tagi Dim", dhe në një kohë të shkurtër bëri për vete publikun në të gjithë rajonin.

Këngëtari vazhdon me angazhimet e tij muzikore, ai tashmë ka zbuluar për ndjekësit e tij në rrjetet sociale se cili është hapi i tij i radhës pas spektaklit në Malmo të Suedisë.

Baby Lasagna në fakt ka postuar një foto nga studio muzikore. Në të ka etiketuar Matej Zecin, anëtarin e “Let 3”, i cili punon edhe si producent muzikor, ndaj ndjekësit kanë arritur në përfundimin se ai “u hodh” në krijimin e muzikës së re.

Foto: Printscreen / Instagram

Meqë ra fjala, Baby Lasagna shiti në kohë rekord tre koncerte në stadiumin "Shalata" të Zagrebit. Kënga e tij madje u rendit në top 50 këngët më të luajtura në Spotify në botë.

Kujtojmë se pas kthimit në Kroaci nga Eurovizioni, ai u prit nga mijëra njerëz. Qeveria kroate i dha atij 50.000 euro si shpërblim për suksesin e tij të madh dhe promovimin e Kroacisë në Eurovizion, por Baby Lasagna hoqi dorë nga çmimi dhe ia ktheu atë për bamirësi.

Çfarë mendoni për Eurovizionin: Lazanjat e vogla i nxitën suedezët të pushojnë në Kroaci!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës