FOTO | Kate Middleton e para në publik pas diagnozës së kancerit: Foto me William dhe fëmijët në paradë

Dalja e parë publike e Kate Middleton pas diagnozës së kancerit / Foto: Stephen Lock / Zuma Press / Profimedia

Lajmi që princesha e Uellsit Kate Middleton do të marrin pjesë parada e ditëlindjes mbretërore habiti mbarë Britaninë e Madhe, por edhe publikun botëror.

Kate Middleton, siç njoftoi dje, ajo u shfaq në Paradën e Ditëlindjes së Mbretit, e njohur ndryshe si Trooping the Color, me familjen e saj në Londër.

Ajo u pa në një karrocë me bashkëshortin Princ William dhe fëmijët, duke parakaluar nëpër rrugët e Londrës dhe duke përshëndetur njerëzit që erdhën për të marrë pjesë në këtë ceremoni madhështore.

Foto: Ian Vogler / MirrorPix / Profimedia

Sipas shkrimit të mediave të huaja, më vonë princesha dhe familja e saj do të përshëndesin publikun ballkoni i Pallatit Buckingham.

Ky lajm ka habitur mbarë Britaninë e Madhe, por edhe publikun botëror, duke qenë se askush nuk e priste një rikthim kaq të hershëm të Princeshës së Uellsit.

Foto: Ian Vogler / MirrorPix / Profimedia

Megjithatë, kjo ngjarje është jashtëzakonisht e rëndësishme për të gjithë familjen mbretërore. Është një paradë ditëlindjeje për monarkun dhe një zëdhënës i pallatit tha se mbreti Charles III është "I kënaqur që princesha mund të marrë pjesë në ngjarjet e nesërme."

Princesha shprehu gjithashtu mirënjohjen e saj për mesazhet e mbështetjes nga publiku gjatë sëmundjes së saj, duke thënë se ishte "e prekur nga sasia dërrmuese e inkurajimit".

FOTO | Pas një kohe të gjatë: Publikohet një foto e përbashkët e Kate Middleton dhe Princit William

Kate Middleton kthehet në publik më shpejt nga sa mendonim? Ja ku pritet të shfaqet princesha

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës