FOTO | Kate Middleton u vesh me të bardha sot, si në vitin 2011 kur bëri debutimin e saj: Vathët kanë një lidhje të veçantë me Princin Louis

Foto: David Fisher / Editorial Shutterstock / Profimedia

Princesha e Uellsit, Kate Middleton, sot ka bërë daljen e tij të parë publike për këtë vit "Trooping the Color", për nder të ditëlindja e mbretit Karli i Tretë.

Princesha e Uellsit u shfaq sot në Fustan i bardhë jennie Peckham me detaje të zeza rreth qafës dhe belit.

Fustani ka një fjongo bardh e zi që i përshtatet asaj Kapelë e bardhë me buzë të gjera nga Philip Treacy dhe vathë me perla të bardha nga Cassandra Goad, të cilën princesha e kishte veshur më parë Pagëzimi i Princit Louis në 2019 dhe finalja e tenisit për femra në Wimbledon në 2023. Vathët me perla kushtojnë 6.061 dollarë, thuhet në të "Faqja e gjashtë".

Foto: Stephen Lock / Zuma Press / Profimedia

 

Së bashku me gjithçka, ajo kishte veshur çanta tufë e zezë Mulberry 750 dollarë, si dhe broshurë që përfaqëson simbolin e Gardës Irlandeze, nga e cila Princesha është Kolonele Nderi.

Foto: James Veysey / Shutterstock Editorial / Profimedia

Përndryshe, Kate ajo kishte veshur fustanet elegante të të famshmëve Dizajnerja britanike e modës Jenny Peckham dhe më parë - për të gjitha ngjarjet e rëndësishme në jetën e tij, mbi të gjitha, kur ai prezantoi familjen e tij në publik trashëgimtarë me daljen Spitali i Shën Mërisë.

Dalja e saj e fundit publike si një anëtar i familjes mbretërore britanike ishte në Krishtlindjet e vitit të kaluar.

Të premten, princesha mori në rrjetet sociale për të njoftuar rikthimin e tij të ngadaltë në sytë e publikut. Në deklaratë, ajo ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen që ka marrë dhe ka dhënë informacione të reja për shëndetin e saj.

Që kur u bashkua me familjen mbretërore kur u martua me Princin William në prill 2011, Kate Middleton ka marrë pjesë në Trooping the Color çdo vit së bashku me anëtarët e tjerë të shquar të familjes mbretërore britanike. Me kalimin e kohës, Kate ka vendosur standardet kur bëhet fjalë për aksesin në stilin mbretëror, duke lejuar publikun të shohë evolucionin e stilit të Kate gjatë viteve.

Princesha u shfaq me ngjyra të ndezura, stampa brokade dhe gjithmonë me kapele magjepsëse.

Kur u shfaq për herë të parë, në vitin 2011, ajo gjithashtu kishte veshur një kombinim të bardhë me pallto dhe fustan.

FOTO | Pas një kohe të gjatë: Publikohet një foto e përbashkët e Kate Middleton dhe Princit William

Kate Middleton kthehet në publik më shpejt nga sa mendonim? Ja ku pritet të shfaqet princesha

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës