FOTO | Ku u zhduk Bono - marokenët ndryshuan portierin pas himnit

Ekipi i futbollit të Marokut në WC 2022/foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Vështirë se dikush e vuri re këtë Marok zëvendësoi portierin pak para fillimit të ndeshjes kundër Belgjika mbi Kupa e Botës në Katar.

Edhe pse portieri ishte në fushë teksa luhej himni maroken Bono, portieri i Sevillas, u zëvendësua vetëm pak sekonda më vonë nga Muniri, kur kishte një foto ekipi.

Bono kërkoi ndryshim vetëm një minutë para fillimit të ndeshjes, ndaj Munirit iu desh të hidhej pa asnjë ngrohje...Sipas informacioneve, Bono u ankua se nuk ishte mirë (si rezultat i ndeshjes me Kroacinë) dhe nuk e luajti ndeshjen.

Situata të tilla rrallë shihen, por gjithçka është sipas rregullores...

Në fund marokenët arritën të triumfojnë dhe të shënojnë tre pikë të mëdha ndaj belgëve (2:0).

VIDEO: Maroku është hit në Kupën e Botës, belgët mposhtën në Doha

Video e ditës