FOTO | Ivanka Trump dhe Princi William janë kapur në një bisedë të thellë në dasmën mbretërore në Jordani

Ivanka Trump dhe Jared Kushner/Kate Middleton dhe Princi William/ Foto: Instagram/ Rogers George/Sipa Press/Profimedia

Në Jordani Javën e kaluar u zhvillua dasma e princit të kurorës, Princi Husein dhe partnerja e tij Rajwa Alseif, dhe ajo ceremoni mblodhi emra të mëdhenj të familjeve mbretërore nga vende të ndryshme të botës dhe figura të shquara të politikës botërore. Mes të ftuarve VIP kanë ardhur edhe ata Ivanka Trump me burrin e saj Jared Kushner, si dhe Princi britanik William me gruan e tij Kate Middleton.

Në një moment, Ivanka dhe Princi William u kapën në një bisedë të thellë.


Në fotot e publikuara nga “Daily Mail”, vajza e ish-presidentit amerikan Donald Trump është fotografuar duke biseduar private me Princin William, ndërsa Kate Middleton shihet duke ecur përpara tyre.

Në dasmën në Jordani, Ivanka Trump kishte veshur një fustan elegant blu të hapur nga stilisti Alex Perry, të cilin e kishte veshur edhe më parë.

Urimet e saj për martesën e princit të sapokurorëzuar dhe princeshës së Jordanisë, Ivanka i ka ndarë edhe në llogarinë e saj në Instagram.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Ivanka Trump (@ivankatrump)

“Urime Princit të Kurorës Al Husein bin Abdullah dhe Princeshës Rajwa Al Hussein për martesën e tyre të bukur në Jordani. Jeta e tyre së bashku qoftë e bekuar me një bollëk dashurie, shëndeti dhe lumturie”, ka shkruar Ivanka në Instagram me postimin.

Ivanka dhe William u takuan për herë të parë në 2019, kur ajo iu bashkua babait të saj Donald Trump në një vizitë zyrtare në Angli, dhe takimin në Jordani e kanë shfrytëzuar për një bisedë miqësore, por nuk dihet se çfarë kanë biseduar.

Ceremonia e dasmës ishte një ngjarje e mbushur me yje, duke përfshirë kundërshtarët e drejtpërdrejtë të babait të Ivankës - fZonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Jill Biden mbërriti me vajzën e saj Ashley Biden.

Mes të ftuarve VIP ishin princesha suedeze Victoria, mbretëresha spanjolle Sofia, mbesa e mbretëreshës Elizabeth II, Princesha Beatrice...

FOTO+VIDEO | Dasma e dekadës: Princi i kurorës së Jordanisë martohet, të ftuarit VIP përfshijnë Princin William dhe Kate Middleton

FOTO | William dhe Kate do të marrin pjesë në dasmën e Princit të Jordanisë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës