FOTO | Elon Musk mori katër djemtë e tij në takimin me Papa Françeskun

Foto: Ekrani i printimit / Twitter

Miliarderi Elon Musk, bashkëpronar i prodhuesit amerikan të makinave elektrike Tesla, ka postuar një foto me Papa Françesku, duke përfshirë katër djemtë e tij. Musk shkroi se ishte i nderuar të takohej me Papën të premten.

Vatikan nuk ka bërë të ditur ngjarjen, nuk ka dhënë asnjë informacion se çfarë kanë diskutuar miliarderi dhe Papa.

CEO i Tesla и SpaceX ai nuk ishte në listën zyrtare të vizitorëve, kështu që ndoshta ai u takua me kreun e Kishës Katolike në një marrëveshje më "private". Sipas mediave italiane, ata diskutuan teknologjinë dhe se si ajo mund të ndihmojë njerëzit në të ardhmen.

 

Musk postoi një foto të takimit në orët e para të mëngjesit të së shtunës, pasi nuk postoi asnjë postim në Twitter për një javë e gjysmë. Takimi u mbajt në shtëpinë e St. Marsi ku jeton Papa. Në takim, Musk ishte në shoqërinë e katër djemve të tij Griffin, Kai, Damian и Sakson, të cilën e lidhi me ish-gruan e tij Justin Musk.

Është e zakonshme që Papa Françesku, kur takohet me CEO të korporatave, t'u bëjë thirrje atyre që të përdorin pasurinë dhe teknologjinë për të ndihmuar më të varfërit.

Bordi i drejtorëve të Twitter më 21 qershor rekomandoi që aksionarët të pranojnë ofertën e Musk, megjithëse aksionet e Twitter mbeten nën çmimin e ofertës së tij, duke ngritur dyshime se shitja do të ndodhë realisht.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Tim dhe Kim (@tim_andkim)

Djali i madh i Elon Musk ndryshon gjininë dhe emrin: Prish të gjitha lidhjet me miliarderin

FOTO | Sa trashëgimtarë ka Elon Musk, pronari i ri i Twitter?

FOTO | “Elon Musk ka një të dashur të re”: Kush është aktorja 23-vjeçare që i fitoi zemrën?

Video e ditës