FOTO | Ilina Arsova i thotë lamtumirë Aleksandar Xhambazovit: Lavdi e përjetshme ty, një dhe i vetëm Maestro!

Ilina Arsova / Igor Dzambazov / Aleksandar Dzambazov
Ilina Arsova / Igor Dzambazov / Aleksandar Dzambazov

Pas lajmit të hidhur të sotëm që kompozitori dhe dirigjenti maqedonas Aleksandër Dzambazov na la, postoi në llogarinë e tij në Instagram dhe Ilina Arsova malësori dhe alpinisti ynë i famshëm, si dhe vajza e djalit të tij Igorit.

Ilina ka ndarë një foto të saj me Igorin dhe Aleksandrin me buzëqeshje në fytyrat e tyre dhe ka shkruar:

“Kështu do ta kujtojmë veten, të buzëqeshur e të gëzuar, dhe Maestro gjithmonë gati me një koleksion të pashtershëm anekdotash dhe batutash. Lavdi e përjetshme për ty, një dhe i vetëm Maestro Xhambazov.”

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Nën njoftimin, shumë miq të Ilinës dhe Igorit shprehën ngushëllimet dhe respektin e madh për të ndjerin Aleksandër.

Sot ka ndërruar jetë kompozitori dhe dirigjenti Aleksandar Xhambazov, ndërsa lajmin zyrtar për largimin e tij e ka bërë të ditur djali i tij Igor, i cili ka shpërndarë edhe një foto të babait duke i dhënë lamtumirën e fundit.

Vdiq Aleksandër Xhambazov: Përshëndetjet e fundit maestro

Video e ditës