FOTO | "Identical": Elizabeth Debicky shndërrohet në Princeshë Diana për xhirimet e "The Crown"

Elizabeth Debicky
Elizabeth Debitsky si Princesha Diana / Foto: Printscreen / YouTube

Aktorja Australiane Elizabeth Debicky interpreton rolin e të ndjerit Princesha Diana në sezonin e ri të serialit "Crown“Dhe tifozët thonë se duken identikë.

Xhirimet e serialit u pezulluan për disa kohë pasi u spekulua se disa persona në xhirime ishin pozitive me Covid-19, por sipas fotove të reja që janë shfaqur së fundmi në rrjetet sociale, duket se xhirimet po vazhdojnë.

Në rolin e princeshës Diana do të shohim aktoren 31-vjeçare Elizabeth Debicki dhe fansat u kënaqën duke komentuar se Elizabeth është zgjedhja perfekte për këtë rol.

Aktorja në njërën prej fotove ka veshur një xhaketë të madhe, pantallona me vija dhe syze dielli të mëdha gjatë xhirimeve të skenës e rrethuar nga paparacët.

“Shpirti i Princeshës Diana, fjalët dhe veprat e saj jetojnë në zemrat e shumë njerëzve. “Është një privilegj dhe nder i vërtetë për mua që t'i bashkohem këtij seriali mjeshtëror, i cili më ka tërhequr plotësisht që në episodin e parë”, tha dikur Debicki.

Sezoni i ri i serialit vjen vetëm në vjeshtë dhe do të trajtojë vitet e fundit të martesës së Princit Charles dhe Princeshës Diana, si dhe ditët e fundit të jetës së Dianës para se të vritej në një aksident automobilistik në Paris. 1997.

Video e ditës