FOTO: Portieri i RK Alkaloid Galevski me më së shumti pritje në raundin e EHF Ligës Evropiane

Portieri i RK Alkaloid, Ivan Galevski/foto: facebook.com/rkalkaloid

Hendbollistet e Alkaloid Këtë sezon, për herë të parë në historinë e tyre të klubit, ata performuan në skenën ndërkombëtare dhe përshtypja e parë është se ata u treguan rivalë të denjë dhe përfaqësonin me krenari hendbollin maqedonas.

Lojtarët e drejtuar nga trajneri Kiril Lazarov jo vetëm që fituan pikën e parë evropiane, por arriti edhe fitoren e parë europiane.

Në xhiron e fundit të gjashtë të fazës së grupeve në Ligën Evropiane të EHF-së, nënkampioni i Maqedonisë triumfoi në SC “Jane Sandanski” të Shkupit ndaj La Rioja nga Spanja, dhe ndaj të njëjtit rival RK Alkaloid mori pikën e parë në Evropë në fushë larg.

Federata Evropiane e Hendbollit ka shpallur lojtarët që kanë treguar paraqitjet më të mira në xhiron e fundit të fazës së grupeve në Ligën Evropiane të EHF.

Një nga shpresat më të mëdha të hendbollit maqedonas, Ivan Galevski shkëlqeu kundër La Rioja spanjolle me 17 pritje. Interesant është se homologu i tij në anën e kundërt, Krzysztof Laszlo Palisic, kishte të njëjtën paraqitje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës