FOTO | Thye rekordin: Beyoncé me më shumë çmime Grammy të të gjitha kohërave

Foto: Profimedia

Ylli i muzikës Beyonce në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të mbrëmshme, ai theu rekordin Grammy për më shumë çmime të fituara në karrierën e tij, por humbi sërish në kategorinë prestigjioze për albumin e vitit, nga këngëtarja britanike. Harry Styles.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga owambeuk (@owambeuk)


Beyonce fitoi katër Grammy, duke përfshirë edhe albumin më të mirë të kërcimit/Elektronik, duke e bërë atë një fituese totale në karrierën e saj 32. Rekordi me 31 trofe deri më tani e mbante dirigjenti i ndjerë i muzikës klasike Georg Solti.


Pavarësisht suksesit të saj ndër vite, 41-vjeçarja Beyonce nuk ka fituar kurrë një çmim për albumin më të mirë. Harry Styles fitoi çmimin prestigjioz të albumit Shtëpia e Harrit.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga regina ☆ ₊˚ (@r3g.na)


“Isha shumë i frymëzuar nga çdo artist i kësaj kategorie”, tha Styles i habitur teksa pranonte çmimin. Albumi i këngëtares Lizzo "About Damn Time" u shpall albumi i vitit dhe kënga e vitit "Just Like That" nga Bonnie Raitt.


Këngëtarja amerikane e xhazit Samara Gëzimi u shpall artisti i ri më i mirë. Reperi Bad Bani mori çmimin për albumin më të mirë të muzikës urbane për "Un Verano Sin Ti". Është shpallur albumi më i mirë rap "Zoti. Morale & Stepperët e Mëdhenj” nga Kendrick Lamar.

Të nominuarit për Grammy do të marrin dhurata me vlerë 60.000 dollarë

Beyoncé magjepsi fansat: gjysmë e zhveshur për kopertinën e albumit të saj të ri

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës