FOTO | Një foto e viteve '70 i ka vënë flakën rajonit, të gjithë janë magjepsur nga gratë në të

Foto: Printscreen/Facebook/Nostalgji

Në faqen e njohur në Facebook "Nostalgji" Është publikuar një foto e viteve 70 të shekullit të kaluar, e cila vërtet ngjall nostalgji dhe dëshmon për estetikën e një kohe, se sa moda është në të vërtetë rrethore dhe sa të ndryshueshme dhe ndryshueshme janë standardet e bukurisë.

Fotoja u bë shpejt virale, duke mbledhur mijëra pëlqime dhe qindra shpërndarje dhe komente, dhe shumica bien dakord për një gjë - gratë dikur ishin më të bukura.

Në foto shohim disa gra të reja, me natyrë të mirë në copa që ishin jashtëzakonisht në modë në atë kohë – funde të shkurtra me plisa të mëdha, këmisha shumëngjyrëshe, si dhe detaje në formën e perlave dhe shalleve mëndafshi.

Ajo që ra veçanërisht në sy ishin këpucët e tyre – nëse dini diçka për modën, atëherë e dini që modeli identik është në kulmin e popullaritetit tani. Domethënë, këto të kujtojnë pabesueshmërisht këpucët me platforma nga Valentino dhe është një model që i ka çmendur të gjithë dashamirësit e trendeve. Ato i veshin edhe me çorape, që është gjithashtu një trend që vishet prej disa sezonesh, ndonëse shpesh është i kontestuar.

Megjithatë, më shumë se moda, përdoruesve të rrjeteve sociale u interesuan standardet e bukurisë së kësaj periudhe, të cilat natyrisht ndryshojnë dukshëm nga ato që mbizotërojnë sot.

“Vajza natyralisht të bukura dhe të veshura bukur”, “Kështu dukeshin të gjitha femrat atëherë – të matura dhe të bukura”, “Jashtëzakonisht natyrale dhe femërore”, “Ishin shumë më të bukura se vajzat e sotme që veshin vetëm rroba të shtrenjta dhe “brandale”, “Më të bukura se sot dhe shumë më elegante…”, “Ishin vërtet të bukura në krahasim me sot. Sikur të gjitha kanë dalë nga i njëjti kallëp...”, “Të bukura dhe pa silikone”, “Do të doja të shihja sot femra të tilla natyrale”, “Imagjinoni këto zonja me tuta – mos shko”, janë disa nga komentet e shumta.

 

Video e ditës