FOTO: Florentino Perez mirëpriti Gjokoviçin para El Clasico

Novak Gjokovic/foto: EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Tenisti më i mirë në botë Novak Djokovic mori pjesë në El Clasico në stadiumin Santiago Bernabeu.

Real Madrid bëri një hap të madh dhe të rëndësishëm drejt fitimit të titullit në kampionatin spanjoll të futbollit duke triumfuar ndaj Barcelonës (3:2).

Para ndeshjes, asi serb është pritur nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, në ambientet e klubit “mbretëror”.

Real Madridi i ka postuar të gjitha këto në profilin e tyre në Instagram dhe nuk e kanë praktikën ta bëjnë këtë shpesh, ndaj pavarësisht se gjatë karrierës së tij krijoi një rivalitet me tifozin dhe bashkatdhetarin e tyre Rafael Nadal, ata i tregojnë një respekt të madh.

Perez i ka dhuruar një fanellë Gjokoviçit, raketa e parë botërore njihet si adhurues i madh i sportit dhe i pëlqen të shikojë ndeshje live sa herë që i lejojnë angazhimet.

Gjokoviç do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Laureus të hënën në mbrëmje. Është nominuar në kategorinë e sportistit më të mirë të vitit. Ai tashmë e ka fituar katër herë këtë çmim prestigjioz dhe siç shkruan gazeta spanjolle “Marca” është favoriti i parë për të qenë laureat. Vitin e kaluar, ai fitoi tre turne Grand Slam (Australian Open, Roland Garros dhe US Open), dhe ai gjithashtu luajti në finalen e Wimbledon.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës