FOTO: Kështu ka reaguar Pandev ndaj deklaratës së Milevskit

Ish përfaqësuesi maqedonas i futbollit Goran Pandev/foto: FFM

Kombëtarja A e Maqedonisë humbi nga Bullgaria në Shkup përfundoi performancën në grupin "4" të segmentit C në Lidhja e Kombeve.

Futbollistët tanë më të mirë jo vetëm që nuk arritën të fitojnë vendin e parë që kryeson në një rang më të lartë (Liga "B") dhe sjell hyrjen në play-off për EP 2024, por me shumë gjasa në vend të të katërtit të dëshiruar, ata do të gjejnë veten. në kapelën e pestë më të dobët në shortin e 9 tetorit për kualifikueset për takimin e radhës kontinental.

I madh është edhe zhgënjimi ish-lojtari i kombëtares Goran Pandev, i cili katër ditë më parë përfundoi karrierën e tij si futbollist profesionist.

Njeriu që është golashënuesi më i mirë i kombëtares së Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratës së Milevskit pas ndeshjes me Bullgarinë.

- Pavarësisht nga të gjitha problemet, mendoj se jemi në rrugën e duhur – ishin fjalët e Milevskit. Pandev thjesht nuk ka koment për një deklaratë të tillë.

foto: Printscreen/instagram.com/goranpandev19

Antov: Bëlliqja e himnit tonë kombëtar na motivoi

 

Video e ditës