FOTO | Emina Jahoviq lajmëroi për tërmetin duke kërkuar ndihmë: Këngëtarja jeton në Stamboll me djemtë e saj

Emina Jahovi.
Emina Jahović / Foto: Instagram/Emina Jahović

Më shumë se 2.300 njerëz u vranë në tërmetin shkatërrues me magnitudë 7,8 që goditi Turqinë dhe Sirinë gjatë natës dhe rrafshoi vendbanimet.

Bota është tronditur nga ngjarja, ndërsa në rrjetet sociale po përhapen foto dhe video të trishta, ndërsa përdoruesit shkruajnë fjalë mbështetjeje.

Një tërmet i fortë ka goditur edhe qytetin turk të Stambollit, ku jeton këngëtarja Emina Jahovi. me djemtë e tij. Ajo ka kërkuar ndihmë përmes rrjeteve sociale.

“Turqia ka shpallur nivelin e katërt të alarmit. Një alarm i nivelit të katërt përfshin një thirrje ndërkombëtare për ndihmë. Për të gjithë ju në mbarë botën që lexoni këtë mesazh. Njerëzit tanë që ishin nën rrënojat e tërmetit në vendin tim kanë nevojë për ndihmën tuaj për të shpëtuar veten”, ka bërë të ditur këngëtarja përmes profilit të saj në Instagram.

Foto: Screenshot/Instagram

Këngëtarja u bëri thirrje të gjithëve që munden që t'i dërgojnë ndihma financiare popullit turk për të kapërcyer fatkeqësinë e rëndë që i ka ndodhur.

Maqedonia do të dërgojë ndihmë në Turqi

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës