FOTO: Një shofer ka humbur jetën në aksidentin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm në kryqëzimin e Thaimishka, përplasen kamion dhe Hyundai.

Komunikacioni në afërsi të fshatit Taymishte/Foto: Sloboden Pechat/Milorad Stojmanovski

Herët në mëngjes, sot në ora 06.35:56 në rrugën kryesore Kërçovë-Gostivar, në udhëkryqin “Taymishka”, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti mallrash “Man” me targa të Gostivarit, i drejtuar nga Lj.S.(XNUMX) nga Gostivari dhe veturë e udhëtarëve “Hyundai”.”, me shenja të regjistrimit të Shkupit, ka bërë të ditur zëdhënësi i RSH-së së Ohrit, Stefan Dimovski.

Komunikacioni në afërsi të fshatit Taymishte/Foto: Sloboden Pechat/Milorad Stojmanovski

- Drejtuesi i veturës “Hyundai” ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit, mjeku i Emergjencave nga Kërçova ka konstatuar vdekjen, ndërsa po punohet për përcaktimin e identitetit të personit. R.K.(42) nga Shkupi, pasagjer në të njëjtin automjet, ka pësuar lëndime të rënda, të diagnostikuara në Qendrën Emergjente në Shkup, tha Dimovski në një deklaratë për Sloboden Pechat.

Komunikacioni në afërsi të fshatit Taymishte/Foto: Sloboden Pechat/Milorad Stojmanovski

Inspektim është kryer nga ekipet e Prokurorit Publik dhe Policisë.

Komunikacioni në afërsi të fshatit Taymishte/Foto: Sloboden Pechat/Milorad Stojmanovski

Për shkak të aksidentit ata kanë qëndruar aty për orë të tëra mëngjesin e sotëm qindra automjete të bllokuara në rrugën Kërçovë – Gostivar, dhe për shkak të inspektimit, komunikacioni është ndërprerë nga ora 7.30:9, ka thënë AMSM, pas së cilës rreth orës XNUMX:XNUMX ka qenë e vështirësuar në njërën shirit të komunikacionit.

Komunikacioni në afërsi të fshatit Taymishte/Foto: Sloboden Pechat/Milorad Stojmanovski
Video e ditës