FOTO | Një detaj ra në sy: Jennifer Lopez dhe Ben Affleck shihen bashkë pas thashethemeve për divorc

Foto: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia

Thashethemet për një divorc Jennifer Lopez (54) dhe Ben Affleck (51) po bëhen gjithnjë e më të zhurmshme dhe mediat amerikane raportuan se aktori tashmë është larguar nga shtëpia e tyre e përbashkët.

Tashmë paparacët kanë filmuar çiftin në makinë dhe një detaj ka shkaktuar dyshime te fansat.

Gjegjësisht, në foto shihet Beni duke mbajtur celularin në dorë dhe në ekran shfaqet një foto e këngëtares me mbishkrimin “Jennifer Affleck”.

Foto: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia

Fansat besojnë se ishte një montim pasi ekrani i celularit të aktorit shfaqte një telefonatë hyrëse nga këngëtarja, gjë që nuk ka kuptim pasi ajo ishte ulur pranë tij në makinë.

Disa prej tyre janë të bindur se këngëtarja ka telefonuar qëllimisht bashkëshortin e saj në momentin që fotografët po i filmonin për të treguar se gjithçka është në rregull.

Foto: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Si për kujtesë, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u takuan në xhirimet e "Gigli" në fund të vitit 2001. Ata e nisën lidhjen e tyre të dashurisë rreth mesit të vitit 2002 dhe në çift morën shumë publicitet. Duke qenë se ishin një çift i preferuar i publikut, në media u cilësuan si “Benifer”.

Lopez njoftoi për herë të parë fejesën e saj me aktorin në nëntor 2002, kur Affleck i dhuroi asaj një unazë diamanti rozë prej gjashtë karatësh me vlerë 1.200.000 dollarë. Fatkeqësisht ata anuluan dasmën që ishte planifikuar për 14 shtator 2003 dhe në fillim të vitit 2004 shpallën fundin e fejesës.

Sipas shumëkujt, videoklipi i këngës "Jenny from the Block" nga Jennifer Lopez, ku shfaqet edhe Ben Affleck, është legjendare dhe përfaqëson një segment të rëndësishëm të muzikës pop amerikane të asaj periudhe.

Ata u martuan për herë të dytë në korrik 2022 në Las Vegas.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës