FOTO: Dy vajza adoleshente greke 13 dhe 14 vjeç janë zhdukur dje nga Kalithea

Në kërkim të dy vajzave adoleshente të zhdukura në Greqi/Foto: Facebook/Buzëqeshja e fëmijës-Greqi

Policia greke që prej ditës së djeshme është vënë në kërkim të dy vajzave 13 dhe 14 vjeçe, të cilat janë zhdukur nga zona e Kallitheas në Athinë.

Bëhet fjalë për 13-vjeçaren Eleftheria S. dhe 14-vjeçarja Katerina P.

Me gjasë vajzat kanë hipur në një taksi për në një destinacion të panjohur, raportojnë mediat greke.

– Organizata joqeveritare greke “Buzëqeshja e fëmijës” përditësoi faqen e saj ditën e enjte, më 30 nëntor dhe menjëherë pas urdhrit të prokurorisë vazhdoi publikimin e të dhënave të të miturve, pasi ka arsye që i vënë jetën në rrezik. . Eleftheria S. ajo ka flokë të zeza, sy kafe, është 1,70 metra e gjatë dhe peshon 85 kilogramë. Ditën që u zhduk, ajo kishte veshur një xhup të zi me vija të bardha, një bluzë bezhë, një xhaketë të zezë dhe një trajner të bardhë. Katerina P. ajo ka flokë kafe, sy kafe, është 1,65 metra e gjatë dhe peshon 80 kilogramë. Në ditën kur u zhduk, ajo kishte veshur një bluzë të bardhë, pallto të zezë, pantallona të zeza dhe tuta të bardha, raportojnë mediat.

Çdo qytetar me çdo informacion është i lutur të kontaktojë me "Buzëqeshja e Fëmijës" në telefon 24 orë në ditë, në "Linjën Kombëtare për të rriturit e zhdukur - 1017", në të gjitha departamentet e policisë në shtet dhe nëpërmjet aplikacionit Missing Alert ku jepet informacioni. në dispozicion të gjallë për zhdukjen. Mund ta shkarkoni për telefonat celularë Android dhe Apple.

Dy vajzat u zhdukën së bashku edhe në tetor, kështu që u gjetën dhe për Katerinën edhe një herë në fund të tetorit u organizua një kërkim përmes organizatës dhe u gjet shpejt.

Kjo një organizatë greke që ngre alarmin për fëmijët e humbur jo vetëm në Greqi, por edhe në rajon, dje u bë e ditur edhe zhdukja e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska nga Shkupi, të cilën policia maqedonase po e kërkon prej ditës së katërt, ndërsa prej dy ditësh edhe fletarrest i verdhë për persona të pagjetur. është lëshuar nga Interpoli.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës