FOTO | Dushiica dhe Igor Karaçii u martuan në Mostar: Një dasmë e mrekullueshme në rrethin e të dashurve

Igor Karaçiç
Dusica dhe Igor Karacic / Foto: Printscreen / Instagram

Modeli maqedonas Dusica Andonovska dhe reprezentuesi kroat dhe ish hendbollisti i RK “Vardar”, Igor Karaçiç Ata thanë “Po”-në fatale në një kishë në Mostar, ndërsa në profilet e tyre në Instagram pak ditë më parë ndanë momente të bukura nga dasma e tyre.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Đino Spajić (@fotodjino)

Nusja shkëlqeu me një fustan nuseje unike, ndërsa të gjithë look-un e ka erëzuar me bizhuteri të thjeshta, ndërsa dhëndri ka veshur një kostum elegant të zi.

Ilma Karahmet i ka kënduar në dasmë, ndërsa për kërcimin e parë të të porsamartuarve kanë zgjedhur këngën e Teresa Kesovijes “Dashuria ime e fundit dhe e parë”.

Ata u martuan në gjykatë vitin e kaluar, vetëm tre muaj pasi Igor i propozoi Dusicës. Çifti janë takuar teksa ai ishte duke luajtur për klubin “Vardar”. Hendbollisti aktualisht jeton në Poloni dhe luan për klubin “Kielce”.

Video e ditës