FOTO | Një vajzë nga Maqedonia imiton me sukses stilet e yjeve botërore: Rihanna, Beyonce… Like!

vajza sparkly / Instagram
vajza sparkly / Instagram

Kur bëhet fjalë për tandemet kreative mes nënës dhe vajzës, platforma Instagram ka një trend interesant në mbarë botën, por edhe në vendin tonë. Bëhet fjalë për fotografimin e një fëmije të veshur me veshjet e yjeve me famë botërore në një pozë të përshtatshme me një foto të personit real dhe e gjitha është shumë argëtuese.

Një profil i tillë tek ne është SparklyDoughter në të cilën nënë e bijë, përveç emrave të huaj, janë fotografuar edhe në stilime të të famshmëve tanë. Profili numëron mbi 11.000 mijë ndjekës dhe ajo që është interesante është se të gjitha krijimet e profilit kanë një përshkrim interesant në të cilin janë të etiketuar edhe yjet, stili i të cilëve imitohet.

Hidhini një sy disa prej këtyre pamjeve që të lënë pa frymë:

 

Shiko këtë post në Instagram

 

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Sparkly Daughter (@sparklydaughter)

 

Video e ditës