FOTO | Dha 700.000 mijë euro për një gënjeshtër: Volejbollisti italian prej 13 vitesh mendonte se ishte në një lidhje me engjëllin e "Victoria's Secret"

Foto: Printscreen / Instagram

Volejbollisti italian Roberto Catsaniga (42), prej vitesh mendonte se ishte në një lidhje me modelen braziliane Alessandra Ambrosio (40), një nga engjëjt më të famshëm të "Victoria's Secret".

Për vite me radhë Katsaniga i dërgonte para gruas që mendonte se ishte modelja braziliane Alessandra Ambrosio dhe në fund rezultoi se ai po korrespondonte me një grua 50-vjeçare nga Sardenja, të cilën nuk e kishte takuar kurrë. Konkretisht, ai ka besuar në këtë për 13 vitet e fundit. Për ta bërë edhe më të pabesueshme, ata nuk u takuan kurrë, dhe ai shpenzoi rreth 700.000 euro për të. Më vonë doli se 50-vjeçarja Maya ishte në të vërtetë pas Alessandrës, raporton "Pasqyra".

Në 13 vitet e mëparshme, Roberto i dërgoi 700.000 euro gruas që mendonte se ishte Alexandra Ambrosio.


Siç pranoi vetë Roberto, gjithçka filloi kur shoku i tij i dha një numër që dyshohet se i përkiste gruas që donte ta takonte. Ajo më pas i pranoi atij se emri ishte një pseudonim dhe se në të vërtetë ajo nuk ishte Alessandra.

“Jo, nuk jemi parë kurrë. Gjithmonë kishte mijëra justifikime, si sëmundja apo puna. “Por unë prapë rashë në dashuri me atë zë, dhe kështu telefononi pas telefonate, ne kontaktuam me celular, pothuajse çdo ditë”, tha Roberto për Corriera della Sera.

Roberto gjithashtu ka treguar për mediat italiane se paratë i ka marrë hua nga të afërmit, familjarët, miqtë dhe arsyeja pse ata nuk janë takuar kurrë kanë qenë orari i saj i ngjeshur dhe problemet me zemrën.

Më pas u zbulua se tre persona qëndronin pas mashtrimit dhe gazeta italiane raportoi se shokët e tij të skuadrës e përshkruanin atë si introvert dhe naiv dhe se në fakt ata dyshonin për mashtrim dhe e denoncuan rastin në polici, e cila kreu një hetim.

Alessandra aktualisht është në një lidhje me modelin Richard Lyham.

Video e ditës