FOTO: Katër gra ngushëllojnë mbretëreshën ndërsa vajtojnë Philip: As Kate e as Camilla nuk janë mes tyre

Instagram
Instagram

Pasi Pallati Buckingham njoftoi të Premten se Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, kishte vdekur, mesazhet e simpatisë dhe mbështetjes nga e gjithë bota ndoqën.

Sidoqoftë, vetëm një grusht njerëzish janë me mbretëreshën në momentin e pikëllimit të madh, dhe midis tyre janë katër gra besnike dhe të besueshme.

Sofia e qarë, Kontesha e Wessex, e përshkroi Mbretëreshën si "të mahnitshme" ndërsa ajo dhe burri i saj Princ Eduard e ngushëlluan atë në Windsor.

                                                                      Foto: Profimedia

Çifti ishte i pari që vizitoi mbretëreshën në një moment pikëllimi të madh dhe ndërsa ata u larguan nga kalaja, Sofja u mërzit dukshëm.

Ajo është një nga katër gratë besnike, diskrete dhe tejet të sigurta nga rrethi i ngushtë i Mbretëreshës që e mbështesin ndërsa përballet me jetën pa Princin e saj të dashur Philip.

Gjithashtu në këtë grup themelor të njerëzve të besuar janë vajza e saj Princesha Anne, shoqja e fëmijërisë së Lady Pamela Hicks dhe stilistja e Mbretëreshës Angela Kelly, raporton "Daily Mail".

- Sofia është si vajza e dytë e mbretëreshës, ato janë shumë të afërta. "Ajo i beson atij dhe mbështetet tek ai si disa të tjerë", tha një burim i afërt me familjen mbretërore.

Mbretëresha Elizabeth dhe Dukesha Sophia dëgjohen të paktën një herë në ditë dhe rregullisht shijojnë filma të vjetër pasditeve të së Shtunës.

Sidoqoftë, dje gjendja shpirtërore ishte krejtësisht e ndryshme dhe media britanike raportoi se Sofia, me sy të përlotur dhe të kuq, tha përmes xhamit të ulur të makinës se "mbretëresha është e mahnitshme".

Duke folur për "bandën e katër" grave më të afërta me mbretëreshën, burimi mbretëror tha që "Ajo që ndajnë të gjithë është besnikëria përfundimtare ndaj Madhërisë së saj, por edhe aftësia për të qenë i sinqertë me të - diçka që është e rrallë në familjet mbretërore".

Grupi është eklektik për të thënë të paktën. I divorcuar tri herë, Angela Kelly, 62 vjeç, është vajza e një shoferi pirun dhe u rrit në një shtëpi të këshillit të Liverpool.

Žetiri žene teše kraljicu dok tuguje za Filipom: Odane su i pouzdane, a nisu ni Kate, ni Kamila - Telegraf.rs

                                                                     Foto: Profimedia

Por tani ajo është aq afër Mbretëreshës sa që ka shkruar dy libra me miratimin e Mbretëreshës (dhe po punon për një të tretën) dhe jeton në shtëpinë e Kështjellës Windsor.

Ai mban pseudonimin AK-47, bazuar në inicialet e tij dhe reputacionin e pushkës Sovjetike.

- Unë e dua mbretëreshën dhe gjithçka rreth saj. Gjatë viteve, ajo më ka lejuar që të bëhem më afër saj. Ne flasim për rrobat, përbërjen dhe bizhuteri. "Ne jemi dy gra tipike", tha Kelly.

Lady Pamela, 91 vjeç, vajza e Lordit Louis Mountbatten, e ka njohur Elizabetën që kur ishte adoleshente. kur Elizabeta e re ra në dashuri me kushëririn e Pamela, Philip. Në dasmën e tyre në 1947, ajo ishte shoqëruese e nuses. Ajo ishte me ta në Kenia në 1952 kur vdiq mbreti George VI. Ajo është ish-mbretëresha e mbretëreshës.

Žetiri žene teše kraljicu dok tuguje za Filipom: Odane su i pouzdane, a nisu ni Kate, ni Kamila - Telegraf.rs

                                                                              Foto: Profimedia

Princesha Anna (70) kujton babanë e saj Philip për nga karakteri.

- Ajo vazhdon të thotë - ajo kurrë nuk ankohet - shkruajti një biograf.

Për nënën e saj, Mbretëreshën Elizabeth, Princesha Anne thotë se ajo është "e jashtëzakonshme".

Žetiri žene teše kraljicu dok tuguje za Filipom: Odane su i pouzdane, a nisu ni Kate, ni Kamila - Telegraf.rs

                                                                          Foto: Profimedia

Interesante, as Kate Middleton, gruaja e nipit të Mbretëreshës William, dhe as Camilla, gruaja e djalit të saj Princit Charles, nuk janë në këtë rreth të njerëzve të ngushtë.

Video e ditës