FOTO | “Ballkani është më i miri”: Marija Gruevska u zhvendos në Gjermani, por vajton atdheun e saj

Foto: Printscreen - Instagram

Marija Gruevska tërhoqi vëmendjen e publikut me performancat e tij të pazakonta në kompeticionin “Grand Stars”, ku më e spikatura ishte kur u shfaq në skenë me një gjarpër në qafë. Gjysmë viti më parë, Gruevska u betua për dashuri të përjetshme dhe i tha “PO-në” fatale partnerit të saj shumëvjeçar. Sinisha Stojanoski.

Edhe pse me performancat e tij tërhoqi vëmendjen e publikut vendas dhe atij ballkanik Maria vendosi të largohej nga Maqedonia dhe u largua disa mijëra kilometra nga vendlindja e saj.

“Unë u transferova në Gjermani, por të them të drejtën, nuk më pëlqen atje. Kohët e fundit kam menduar të kthehem pas sepse Ballkani është më i miri. Aty jam mësuar, por edhe të gjithë janë aty”- ka thënë këngëtarja për “Grand”, ndonëse nuk ka dashur të tregojë nëse shpërngulja në një vend tjetër ka qenë për arsye financiare apo për ndonjë arsye tjetër?!

Edhe pse këngëtarja u largua larg audiencës së saj besnike, Maria është duke punuar në mënyrë aktive në karrierën e saj muzikore.

“Jam duke incizuar dy këngë të reja të cilat shpresoj t'i përfundoj dhe t'i publikoj deri në fillim të verës. Jam i padurueshëm që publiku t'i dëgjojë, por nga ana tjetër dua të përgatis gjithçka tërësisht si gjithmonë. Në çdo rast, nëse diçka ndryshon ndërkohë, do t'ju njoftoj menjëherë”- ka bërë shaka Maria, duke treguar nëse ka ndryshuar diçka që kur është martuar?

Maria dhe Sinisha festuan kurorëzimin e dashurisë së tyre për tre ditë të tëra. Rreth 600 të ftuar morën pjesë në festën e dasmës dhe u respektuan disa nga zakonet tradicionale të dasmës.

Për ditën e saj më të lumtur, Gruevska shkëlqeu me fustanin e nusërisë me të cilin na kujtoi për një moment princeshën e Disney-t – Ariel. Korseja e fustanit të nusërisë u krijua në formën e guacave me një model mjaft karakteristik të pasuruar me rruaza perla.

Këngëtarja zëvendësoi Biedermeier-in klasik, i cili zakonisht bëhet me lule të freskëta, me një Biedermeier unik të bërë nga kristale, guaska dhe yje deti.

VIDEO: Marija nga Manastiri me një performancë të paparë - pas gjarprit, doli në skenë me një këmishë të çmendur

FOTO | Dasma treditore me 600 të ftuar: Marija Gruevska tha “po-në” fatale në një korse të bërë me kristale dhe guaska

FOTO | Fustani i nusërisë dhe Biedermeier me guacka: Pas festës treditore të dasmës, Marija Gruevska po përgatitet për muajin e mjaltit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës