FOTO | Atige dhe Suzana në Stamboll: Heroina e filmit "Honey Earth" ka qenë për herë të fundit në Turqi në vitin 1994 me të atin.

Foto: Printscreen / Instagram

Kemi shkruar shumë herë për miqësinë e sinqertë të heroinës nga filmi "Toka e Mjaltit", Atidze Muratova dhe këngëtares, drejtueses dhe shkrimtares tonë të famshme Suzana Turundzieva.

Miqësia e tyre nuk u parandalua nga pandemia e koronavirusit. Të dy zonjat e kalonin çdo moment së bashku, dhe çdo pasurim shoqëror e pasuronin me shumë muzikë.

Së fundmi dy zonjat kanë realizuar duetin e paralajmëruar prej kohësh “Nga Bekirlija në Manastir”, ndërsa për këtë kompozim është promovuar edhe videoklipi, i cili është paralajmërim për albumin e tyre të parë të përbashkët “Fat i njëjtë”.

Atice dhe Suzana e shfrytëzuan këtë periudhë të bukur para festash për të vizituar Stambollin e bukur të Turqisë, dëshirë e kahmotshme e Muratovës. Heroina e filmit “Honey Earth” ka qenë për herë të fundit në Turqi në vitin 1994, së bashku me të atin e ndjerë dhe pas kaq vitesh, Suzana plotëson dëshirën e saj për të vizituar sërish perlën e Bosforit…

Ndiqni tekstin e plotë dhe fotot KETU.
Burimi: Espresso.mk

Video e ditës