FOTO | Arben Taravari u ul për herë të dytë në karrigen ministrore në shëndetësi

Arben Taravari / Foto: Free Press / Dragan Mitreski

Arben Taravari sot ka marrë zyrtarisht postin e ministrit të Shëndetësisë. Ky do të jetë ulja e tij e dytë në karrigen ministrore në shëndetësi, pasi ai mbajti të njëjtin post në vitin 2017.

Arben Taravari/ Foto: Free Press/ Dragan Mitreski
Arben Taravari/ Foto: Free Press/ Dragan Mitreski
Arben Taravari/ Foto: Free Press/ Dragan Mitreski
Arben Taravari/ Foto: Free Press/ Dragan Mitreski

 

Pas një debati dyditor mbrëmë Kuvendi zgjodhi Qeverinë e re me 77 vota “pro” dhe 22 vota “kundër”. Në kabinetin qeveritar do të ketë 20 ministri, katër më shumë se më parë. 15 anëtarë janë nga koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, gjashtë nga koalicioni Vredi dhe dy nga ZNAM.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës