FOTO | Adele zbuloi: Kam humbur 50 kilogramë, nuk kam ndjekur asnjë dietë dhe sekreti qëndron në këtë!

Foto: Profimedia / Instagram

Këngëtarja britanike Adele (33) u rikthye në skenën muzikore në tetor të vitit të kaluar pas disa vitesh pauze dhe u kënaq jo vetëm me këngën e re “Easy on Me”, por edhe me transformimin e saj fizik. Gjegjësisht, diva e muzikës pas divorcit humbi gati 50 kilogramë.

- Fillova të ushtrohem për shkak të ankthit tim. Ushtrimet më bënë të ndihem më mirë. Nuk kishte të bënte kurrë me humbjen e peshës, por për t'u bërë më i fortë mendërisht. U bëra shumë i varur prej saj. “Ushtroj dy ose tre herë në ditë”, tha ajo Adele për Vogue.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Adele (@adele)

Ajo zbuloi se praktikonte pa u lodhur, duke kombinuar stërvitjen rrethore dhe funksionale. Ajo ka punuar kështu disa herë në ditë për tre vjet dhe që nga fillimi i pandemisë ka shtuar edhe më shumë stërvitjen e saj.

Veçanërisht, Adele në mëngjes ngrinte pesha, pasdite ecte në kodër ose boks, dhe në mbrëmje bënte stërvitje kardio. Ajo ka forcuar aq shumë muskujt, sa që sot peshon 77 kilogramë. Motivuesit e saj ishin si trajnerë Greg Mile në gjimnazin Heart & Hustle në Los Angeles, i cili është i preferuari nga yjet e Hollivudit.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ADELE ³⁰ (@adelesp)


Mirëpo, ndërkohë në media u shfaqën informacione se ajo ishte në dieta të ndryshme, mes tyre edhe dietën sirtuine. Këngëtarja i ka mohuar të gjitha këto për “Vogue”, duke pohuar se humbja e peshës është për shkak të djersitjes së madhe gjatë stërvitjes dhe duke qenë se ka shpenzuar shumë, i është dashur të rimbush energjinë rregullisht dhe në vend të dy vakteve të mëdha, ka ngrënë pak nga pak gjatë gjithë ditës. .

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ADELE ³⁰ (@adelesp)


Adele me këtë ajo fitoi vetëbesimin e saj, u ndje më e fortë dhe u çlirua nga varësia ndaj celularit. Përveç kësaj, ajo shpëtoi nga sulmet e ankthit që mori pas divorcit nga Simon Konecki në vitin 2019, me të cilin kaloi tetë vjet dhe pati një djalë.

 

Video e ditës