FC Vardar cakton konferencë për media: Mjaft! Është koha për të ditur të gjithë të vërtetën!

foto: FC Vardar

Në gusht, një nga anëtarët e parë të tifozëve “Komiti”, Milorad Milenkovski deklaroi se janë kryer të gjitha procedurat, Shoqata 35 Vjetra Vardar, pas së cilës qëndron tifozeria “Komiti”, merr strukturën drejtuese dhe 100% të aksioneve të klubit futbollistik Vardar.

- Ne do t'u drejtohemi qartë institucioneve nga të cilat kemi marrë disa premtime, se ne kemi përfunduar pjesën tonë të punës, tani ju jeni në lëvizje. Kjo nuk do të thotë që ne kemi ambicie të jemi shefat e klubit. Ne po kërkojmë një zgjidhje institucionale për FC Vardarin, jo një zgjidhje të përkohshme, por të përhershme. Kërkojmë që klubi të përfshihet në statutin e Qytetit të Shkupit dhe të komunave. U bëjmë thirrje kompanive që duan të shprehin dëshirën e tyre për të investuar në FC Vardar dhe kanë qenë pjesë e një bordi të zgjeruar të drejtorëve për funksionimin normal të klubit. - ishin fjalët e Milenkovskit para mediave.

Pas një pauze dyvjeçare, FC Vardari u rikthye Liga e parë, por rezultatet e deritanishme në sezonin e ri nuk janë më të mirat. Aktualisht, pas shtatë ndeshjeve të luajtura, “kuqezinjtë” nga Shkupi janë në vendin e fundit të 12-të me katër pikë.

FC Vardar po planifikon një konferencë për media ku do të thotë fjalën e tij, për të vënë në dijeni opinionin për të gjithë të vërtetën:

– Është koha që FC Vardari të thotë fjalën e tij. Mjaftoi! Të premten (29.09.2023) po caktojmë një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, e cila do të mbahet në ambientet e sallës së shtypit në SC Jane Sandanski, në lagjen Aerodrom dhe e cila simbolikisht do të fillojë nga ora 5 me 12, d.m.th. , në orën 11:55. Ftojmë të gjitha mediat dhe fansat të vijnë, për t'u njohur me të gjithë të vërtetën. Është koha për të uruar vendin e fundit në tabelë, për ata që premtuan se do të jenë këtu dhe do të ndihmojnë dhe që në fund ia kthyen shpinën klubit njerëzve! – thuhet në njoftimin e klubit.

Konferenca për shtyp do të transmetohet drejtpërdrejt në faqet zyrtare të FC Vardar dhe n.g. "Comity West".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës